איפור בניחוח מעושן

איפור בהריוןבזמן שהחורף מתחיל להשתלט על מסלולי התצוגה, גם האיפור שלנו מקבל מראה חדש ובמקום הצבעים הססגוניים והעזים של העונה הקודמת אנחנו עוברים למראה מעושן ומטושטש, המבליט את העפעפיים ויוצר הילה של מסתורין במראה. גיורא שביט, אמן איפור בינלאומי ובעל חברת איפור על שמו מעניק לנו כמה טיפים שיעזרו להתעדכן במראה – וגם מגלים לנו את סודות האיפור ממסלולי האופנה בפאריז.

טיפים ליצירת המראה המעושן – באדיבות גיורא שביט:

צללית אפורה כבר יש? את המראה המעושן נשיג על ידי שימוש בכל צבע מפלטת הגוונים, כאשר נוסיף לו מגע של אפור המטשטש את המראה. המראה המקובל ביותר הוא בשימוש צלליות אפורות, שחורות, כחולות כהות או חציל בתוספת אפור, אך למי שמעדיפה את הגוונים הירוקים ניתן להשתמש בהם עם תוספת חדשנית של אדום – המקנה מראה עדכני ומעניין יותר.

המראה המעושן - כדי לגבש את המראה המעושן אין צורך להתחשב במבנה העין, כאשר אנחנו מורחים את הצלליות באופן הבא: מניחים את גוון הצללית הנבחר לאורך כל העפעף העליון (מעל כל גלגל העין), מניחים מעליה צללית אפורה כהה או אפילו שחורה שיוצרת את המראה המעושן ואת התערובת המתקבלת ממשיכים ותוחמים סביב כל העין – גם במקומות בהם אנו נוהגים להשתמש בעפרון או איי ליינר (בחלק התחתון של העין).

לאחר מכן, נתחום את העין בעזרת עיפרון שחור, אפור או כהה מאוד. בעפעף העליון, שמתחת לגבה, לא מומלץ לנגוע, אלה להשאירו למעשה נקי, כדי להדגיש את החלק המאופר בעין.

איי ליינר - אין צורך להשתמש באיי ליינר שחור היות והצלליות הכהות יבלעו אותו בדרך כלל. למי שבכל זאת מתעקשת, ניתן למשוך את האיי ליינר החוצה תוך כדי סלסול כלפי מעלה בחלק החיצוני של העין להוספת נופך עדכני למראה, ולא נשכח גם תוספת של ריסים מלאכותיים היוצרים מבט מסתורי.

טאצ' אפ אחרון - לאחר איפור העיניים נוסיף סומק על תפוחי הלחיים בגוון ורוד עדין ואת השפתיים נשאיר זוהרות, מבריקות ובהירות.

המאמר בנושא אופנת נשים מטעם אתר קרייזי ליין.

איפור מעושן בהקשר של צילום הריון ופורטרט

הרבה מצטלמות חולקות בדילמה אם לעשות איפור מלא, כמו איפור מעושן, או איפור טבעי לצורך צילום הריון או צילום פורטרט. גישה אחת אומרת שצילומי הריון הם צילומים "עדינים" ואיפור כבד לא מתאים לרכות שהם משדרים. מצד שני, איפור המחמיא ומדגיש את תווי הפנים מתקבל מצויין גם במסגרת של צילום הריון. הפן הנשי שבצילומי הריון לדעתי נותן במה לכל אחת להתגנדר קצת לצורך צילום ההריון שלה. כלומר, העובדה שההריון הוא תהליך ענוג ורך לא אומר שאין מקום לתת ביטוי למראה יותר דרמטי. ואמנם הרבה בנות שעורכות צילום הריון כן בוחרות באיפור קונטרסטי ומאוד מרוצות מהתוצאה. בסופו של דבר, בחירת האיפור לא גורעת מהיופי של התוצאה הסופית. צילום הריון הוא תמיד צילום מאוד מגוון מבחינת הסגנונות ותמיד מבטא גם רוך וגם נשיות, כך שהאיפור לבד אינו הדבר החשוב ביותר כאשר מתייחסים לצילום הריון.

אפרת גל און,
צלמת הריון ילדים ומשפחה
סטודיו פרפרים בבטן