צילום הריון בבית - טיפים למצלמים

עריכת צילום הריון מקצועי אינו בהישג ידם של כולם אבל הרצון לתעד את ההריון בצילומים מרגשים משותף לכולנו. בין אם זה הריון ראשון, שני, שלישי...כל אחד מההריונות מיוחד ומלווה בדינאמיקה זוגית ומשפחתית אחרת. תיעוד ההריון הראשון בד"כ שם דגש על הנשיות והזוגיות ואילו במשפחות, מתווסף גם הפן המשפחתי. היכולת להגיע לתוצאות צילום טובות תלויה במכלול של גורמים שאת חלקם ניתן לשפר על מנת ליצור צילום הריון יותר מקצועי.

נתחיל בבחירת המקום לצילום הריון

דילמה קשה? דווקא לא כל כך. על מנת להדגיש את ההריון ביחרי פינה נטולת חפצים לערוך צילום הריון. אם אין פינה כזו, ביחרי פינה בה החפצים יפים. אם יש לך קיר חלק או וילון ללא מרקם רועש, אלה יתאימו במיוחד. חלון גדול יכול גם הוא ליצור אפקט מרהיב (וחלומי) ואסביר בהמשך איך להשתמש בו.

ביגוד

לחלוטין עניין של טעם אישי. חשוף או חסוד, כהה או בהיר, עם או בלי מלמלה ועוד כיד הדמיון... שלים וסרפנים יפים במיוחד לבטן חשופה. חפשי בארון שלך, בטח יש לך צעיפים שכבר שכחת מהם, שלים שאמא נתנה לך (מה היא חשבה אז? אבל עכשיו זה דווקא יועיל), כובעים שאת אוהבת, מכנסיים מחמיאות שאינן לוחצות על המותן, כותונת עדינה ואפילו חולצה גברית לבנה. השימוש בבדי תחרה ובדים אחרים חצי-שקופים יוצרים אפקט מרשים, נוסטלגי ונשי. בדים נוספים שנופלים בצורה מחמיאה על הגוף הם שיפון וסאטן. קני אחד מהבדים האלה והתעטפי בו (עם או בלי בטן חשופה). הקפידי ללבוש חזיה מתאימה שמחמיאה לחזה ושאינה לוחצת באזור הגב העליון.

אביזרים

יש כאלה שאוהבות הרבה אביזרים: פרחים, כובעים, תכשיטים וכדומה. אך יש שאוהבות סגנון "נקי", ללא אביזרים. כאן שוב המדובר בטעם אישי כך שלא אומר שסגנון אחד יפה מן השני.

איפור

בצילום שאינו מקצועי הייתי ממליצה לשים איפור טבעי. חישבי על הדגשת תווי הפנים במיוחד העיניים. אם את סובלת מפריחות או פצעים בזמן ההריון שימי מייק-אפ ופודרה על מנת ליצור אחידות בגוון העור ואז התאפרי.

זווית לצילום הריון

הטעות הכי נפוצה בצילום הריון שאינו צילום מקצועי היא צילום מנמוך. זו טעות של הרבה בעלים שלמרות הכוונה הטובה אינם מבינים מה מחמיא. הקפידי שיצלמו אותך בגובה העיניים – זו הזווית שהעין שלנו רגילה לראות (לעומת צילום הריון מנמוך שאני קוראת לו – "צילום הריון מנקודת מבט של חרק").

תאורה לצילום הריון

למעשה 70% מיכולתו של צלם הריון להפיק תמונה מעניינת ומחמיאה היא השליטה באור. אמנם אין לך בבית ציוד תאורה מקצועי אבל יש לך חלון, נכון? אז מה עושים עם חלון? עימדי קרוב מאוד לחלון, הביטי החוצה, ובקשי שיצלמו אותך מזוית קדמית, כלומר בקשי מהצלם התורן להיצמד לקיר של החלון ולצלם אותך כשאת "שטופת אור" – כמובן. צלמי בלי פלאש. אם אין לך אור חלון טוב עירכי את צילום ההריון בחוץ, במקום בו יש אור טבעי, אבל לא שמש ישירה.

שיתוף בני המשפחה בצילומי הריון

פה דווקא חמותך או אמא יכולים לעזור. בקשי מבעלך או ילדייך לנשק את הבטן, ללטף אותה וכן הלאה, ובקשי שיצלמו זאת ב-Close-Up (תמונות תקריב). הדפסה. כיום מעבדות צילום רבות מציעות המרת תמונות צבעוניות לשחור-לבן וחום-לבן.

הדפסה

בסגנון מיושן שכזה תעניק לצילום מראה יותר אומנותי.

מקווה שעזרתי ולו במעט,

אפרת גל און
סטודיו פרפרים בבטן
צילום הריון ילדים ומשפחה