סגנונות צילום הריון

סגנונות צילום הריוןהמשך מעמוד 1...אביזרים, זוויות ולוקיישן

התאמת אביזרים ולבוש בצילום הריון

צילום הריון יכול לקבל איכויות שונות גם דרך בחירת סגנון לבוש ואביזרים מתאימים. לכל אחת טעם שונה: ישנן בנות שאוהבות הרבה טקסטורה, תכשיטים וצבעים וישנן בנות שמעדיפות צילום הריון "נקי", כלומר ללא אביזרים ובחירת פרטי לבוש עם טקסטורה עדינה. אני מאמינה שמי שעורכת צילום הריון צריכה להתאים את הלבוש להריונית ולא לכפות עליה סגנונות שהן לטעמה של הצלמת ולא של המצולמת. בגדים או בדים שונים יכולים ליצור אפקט של "שיק" או פשטות, רכות או עוצמה, חושניות או תמימות. כמו כן, בשילוב של הביגוד והתאורה ניתן גם לשדר פאסיביות או אקטיביות, המתורגמים באופן ויזואלי לביישנות/רכות או בטחון.

זויות והעמדות המתאימות לצילום הריון

כל אחת חווה הריון השונה גם מהבחינה הויזואלית וגם מהבחינה הנפשית. כך למשל, ישנן בנות שמרגישות שההריון מחמיא להן וישנן בנות שאינן מתחברות למראה שלהן ומרגישות כמעט בגוף זר. היכולת להעביר מסר דרך צילום הריון תלוי שוב בתאורה וההעמדה. מסרים שאפשר לשדר הם הקשר בין האם והעובר, תמימות ורכות, נשיות ובטחון. כך למשל, אחת הדרכים לשדר את הקשר בין האם לעובר הוא באמצעות מגע ידיים על הבטן ומבטים לכיוון הבטן. העברת מסר של תמימות ורכות דרך צילום הריון יכולה להתבצע על ידי שימת הידיים במקומות טבעיים והעמדות פשוטות למראה וגם על ידי צילום מגבוה. צילום הריון המשדר נשיות פורצת ובטחון ניתן להשיג על ידי העמדות בסגנון מגזין. את מגוון הטכניקות האלה ניתן לראות בגלרית תמונות הריון באתר. כצלמת הריון, אני מתחשבת בנתונים של כל אחת ומציעה זויות צילום מחמיאות בשילוב עם התאמת תאורה. בכל מקרה, אני מציעה העמדות בהן המצולמת מרגישה בנוח (לא מדובר באקרובטיקה :-)) וכאלה המתאימות לאישיותה ומה שהיא רוצה לשדר.

צילום הריון בחוץ או בסטודיו

שאלת המיליון דולר! איפה כדאי לערוך את צילום ההריון – בסטודיו או בטבע? בעולם האופנה חושבים הרבה על מיקום הצילום והתאמתו למצולמת. אמנם אנחנו מאוד נהנות לראות תמונות של ג'יזל עם בקיני הורס על חוף ים אקזוטי, אבל (וזה אבל גדול) לבחורה אין פיסת שומן מיותרת, היא מחוטבת להפליא וכמה שרואים יותר ממנה הרי זה משובח. כשאני הייתי בהריון עם בני גיא, הרגשתי דווקא טוב עם הגוף שלי אבל לא הייתי אומרת שכל סנטימטר בו היה שווה צילום. ללא ספק, חוף ים, צוקים גבוהים ושדות הם מקומות יפים ונותנים אוירה מיוחדת מאוד. אבל השאלה הנכונה היא, איך מתקבלת המצולמת ברקעים האלה. תאורת יום יכולה להיות יתרון אך גם חיסרון. היתרון הוא שזו תאורה זמינה. החיסרון הוא שלא ניתן לווסת אותה. לא ניתן ליצור הצללות כשצריך ולפעמים האור עצמו פשוט לא מחמיא – חזק מדי, אפור מדי וכו'. הכל גלוי עם תאורת יום ועל הצלמת להיות זהירה שבעתיים בבחירת זויות צילום טובות.

המשך לעמוד 3... "סגנונות צילום הריון חלק ג" חשוף או צנוע, זוגות ומשפחה