סגנונות צילום הריון

צילום הריון*מאמר זה נכתב בלשון נקבה מטעמי נוחות. ההתייחסות לצלם הריון וצלמת הריון הם כאחד.

אם יצא לך לגלוש קצת באינטרנט בחיפוש אחר צלמת הריון לטעמך בטח שמת לב שסגנון הצילום משתנה מצלמת הריון אחת לשנייה. ללא ספק כל צלמת הריון מציעה זוית ראיה שונה בצילום. המדובר לא רק בסגנון העמדה ואיבזור שונים אלא גם סגנונות שונים בשימוש בתאורה ובחירת לוקישיין.

אז איך אלה ישפיעו על איכות צילום ההריון שאת מצפה לו?

תאורה

אחד העזרים המשמעותיים ביותר העומדים לרשות צלמת הריון הוא תאורה מקצועית. תלוי ברמת המקצועיות של הצלמת והאמצעים העומדים לרשותה, ביכולתה של צלמת הריון ליצור משחקים באור הנותנים מראה ואיכות שונים לתמונות הריון.

היות והמחירים לתאורה מקצועית יכולם להגיע לעשרות אלפי שקלים, כל צלמת הריון נעזרת בסוג ואיכות תאורה אחרים. ישנן גם צלמות הריון שאינן נעזרות כלל בתאורה (המדובר בעיקר בצילומי חוץ) ועל כך ארחיב בהמשך.

מגוון האפקטים שניתן ליצור באמצעות תאורת סטודיו מקצועית הוא כמעט אינסופי, והיות וההריון מעניק לכולנו לא רק בבטן עגולה, השימוש במשחקי אור וצל משמעותי ביותר. חשוב גם לדעת כיצד להציב את התאורה ביחס למצולמת. אני מבטיחה לך שיש לך הרבה יותר זויות צילום טובות ממה שנדמה לך ובעזרת המשחק באור וצל ניתן לערוך צילום הריון שמרגש כל צופה.

רקעים "שעושים" צילום הריון

חשובים לא פחות הם הרקעים הנבחרים. אני לא יכולה להדגיש יותר כמה חשוב לבחור רקע מתאים לנתוני המצולמת. לכל אחת יש את הפוטנציאל להיראות יותר מלאה או יותר חטובה על ידי שימוש נכון בתאורה וברקעים. בחירת רקע לא מתאים עלול להיות לא מחמיא למצולמת.

השילוב של רקע נכון עם משחק תאורה נכון הוא המפתח. כולנו שמענו את המשפט השגור "שחור מרזה". ובכן, שחור לבד לא מרזה. לעומת זאת, צילום הריון על רקע שחור בשילוב עם תאורה נכונה מרזה ועוד איך! לעומתו, צילום על רקע בהיר הוא הרבה פחות סלחני. למה? כי לא ניתן להגיע לרמת הצללות גבוהה כמו עם רקע שחור. אבל זה לא אומר שצריך לוותר על רקע בהיר. צלמת הריון עם עיין טובה תעזור לך למצוא זויות מתאימות ותלביש אותך באופן המחמיא לך, וכך תתגברו על מכשולי הרקע הבהיר.

המשך לעמוד 2... "סגנונות צילום הריון חלק ב" אביזרים, זוויות ולוקיישן