צילום בהריון

צילום בהריוןמאז שדמי מור עשתה תמונות הריון חשופות ויצרה טירוף תקשורתי בשנת 1991 הפך צילום הריון לדבר שבשגרה. 15 שנים לאחר מכן קישטה בריטני ספירס את עמוד השער של המגזין "בזאר" כשהיא חשופה והריונית ומשגעת!! וחשבנו... מקסים!. אחריה גם ראינו תמונות הריון של מירי בוהדנה שלנו ועוד כמה סלבס חושפות בטן עגולה וגדולה וההורים שלנו אפילו לא הרימו גבה.

צילום הריון כבר לא דבר השמור לנועזות ולדוגמניות שביננו. את היופי והאצילות שבמראה ההריוני רואים נשים וגברים כאחד, מכל השכבות, חילוניות ודתיות, צעירות ופחות צעירות. לא פלא שצילום הריון הוא גם מתנה ליולדת מאד פופולרית כיום. ומשום שצילום הריון הפך לחלק בלתי נפרד מתהליך ההריון, חשוב להתאים את סגנון הצילום והביגוד לכל מצטלמת. כשההתאמה נכונה, המצטלמת נינוחה והצילום הריון - "שווה מילון דולר".

צלמת הריון החשוב ביותר הוא לאתר זויות צילום מחמיאות היות ולא כולנו חטובות ועל אחת כמה וכמה במהלך ההריון. כזה הוא ההריון שלנו – "מברך" אותנו במתנות קטנות במקומות שונים – קצת יותר ישבן, מיים ברגליים, כתמי עור וסימני מתיחה, לפעמים. אבל, תודות לטכנולוגיה, התברכנו גם בתוכנת פוטושופ שמאפשרת שיפורים ותיקונים המחזירים אותנו לתקופה שלפני...

אני תמיד אומרת שזו מזכרת מדהימה כאשר יש לך תמונות הריון יפות כמו תמונות החתונה. ואת הרי יפה! לא על אף ההריון, אלא בזכות ההריון. העגלגליות אותה אנחנו מסתירות בדרך כלל היא מה שהופך אותנו בהריון לאציליות ונשיות. אני יודעת...את מרגישה שאיבדת את המותניים, אל תדאגי! ניתן לגלות אותן שוב בכל מיני זויות צילום. יש המון אביזרים, צעיפים, שלים ובגדים שנועדו לחסות טפח ולחשוף טפחיים, הטריק הוא לדעת מה לחשוף ומה לטשטש כך שנדגיש את הבטן ונצניע אזורים אחרים.

החשוב ביותר הוא שהצילום הריון יהיה תיעוד מרגש לתשעת החודשים המופלאים (ולפעמים הקשים) בהם נשאת בתוך גופך, הזנת, חיממת וגידלת את בנך או בתך. זה הסיפור שלך כאישה וכאימא ונותר רק להעלות אותו לדפוס ולשמר אותו.

השבועות הממולצים לעריכת צילום הריון הוא החל מהשבוע ה-30, אז הבטן גדולה מספיק ואת עדיין במיטבך. אך גם אם כבר עברת בהרבה את השבוע ה-30 אין דבר. הריון "מתלבש" אחרת על כל בחורה ובעזרת העמדה נכונה וביגוד מחמיא ניתן לעדן זויות ולהפיק תמונות הריון יפיפיות.

ומה אם את ביישנית? זה עובר אחרי חמש דקות. רוב ההריוניות המקסימות שהצטלמו בסטודיו אינן דוגמניות וחלקן אפילו לא אוהבות להצטלם. צילום הריון היא חוויה זורמת ואני עוזרת ומנחה לאורך כל הדרך. את לא חייבת להביט אל המצלמה או לחייך - בכל מקרה אני אצחיק אותך :-). מהניסיון שלי כ צלמת הריון אני יכולה להעיד שגם בני הזוג משתפים פעולה בסטודיו, אפילו אם הם קיטרו לפני כן בבית. לכן אל תחששי להזמין אותו - צילום הריון זו חוויה אישית, נשית ומשפחתית.

אני מברכת אותך על הצטרפותך הקריבה לקהילת האימהות ומאחלת לך המשך הריון נפלא ולידה קלה.

שלך,

אפרת גל און,
צלמת הריון ילדים ומשפחה
סטודיו פרפרים בבטן