צילום הריון - מיתוסים נפוצים

צילומי הריוןלאחרונה ראיתי בטלויזיה תוכנית משגעת שבמסגרתה מפריכים מיתוסים (בני עשרות ומאות שנים) על ידי כך שבודקים אותם לגופם. בעודי יושבת מרותקת עם הפופקורן (ובעלי עושה לי מסג' "ככה ככה" ברגל) חשבתי לעצמי שגם בצילום הריון יש כמה מיתוסים שהייתי רוצה להפריח. היות והמסג' באמת היה רק "ככה ככה", קמתי מיד ורשמתי לעצמי על הפתק של הקניות לסופר את המיתוסים שקפצו לי לראש על מנת שלא אשכח אותם (בכל זאת אני אחרי שתי לידות והמוח כמו גבינה שיווצרית).

והרי המיתוסים:

אחד, שחור זה מרזה

שניים, אם אני נמוכה אני אצא גמדה בצילום

שלוש, אם אני קצת שמנה ויצלמו אותי עם הבטן אני אצא "כמו כדור" (זה ציטוט ישיר מלקוחה)

והרי הניפוץ:

"שחור זה מרזה!!" באמת? לא שמעתי על זה בשומרי משקל. אני מודה שבגדים שחורים נוטים לעדן את הקימורים, אבל לא הייתי ממהרת לעטוף אף מצולמת בשחור בהכרח לצורך צילום הריון. במקום זה אני מציעה שנשתמש ברקע כהה ונשחק עם האור והצל לקבלת הצללות מחמיאות רק איפה שצריך. את לא צריכה להיות מוסתרת בעלטה כדי להיראות חתיכה. בכל מקרה, צבע הרקע הוא עניין של העדפה והתאמה אישית. אני מציעה בחום לגוון רקעים על מנת ליצור מבחר תמונות הריון שונות. אם את מעוניינת במראה דרמטי ושילוב של הצללות, אני ממליצה על רקע שחור שנותן מראה מאוד נקי בצילומי הריון.

"אם אני נמוכה אני אצא גמדה בצילום". וואלה??? זה לא נכון. גם אם את מאוד מאוד מאוד נמוכה את תראי גבוהה כמו דוגמנית בתמונות (גם אם אני אצטרך להיות במצב שכיבה כשאני מצלמת אותך J). ההוכחה לכך היא מי אם לא קיילי מינו. הפעמים היחידות ששמים לב שקיילי מינו כל כך נמוכה היא כאשר היא עומדת קרוב לאדם שגבוהה ממנה. לכן, בצילומי הריון שאת לרוב מצולמת סולו, תראי גבוה וחתיכה. אם תשלבי את בעלך, נוכל לשקול יחד אם כדאי להגביהה אותך טיפה כדי ליצור איזון.

"אם אני קצת שמנה ויצלמו אותי עם הבטן אני אצא כמו כדור". באמת שאין מצב כזה. למעשה הרבה בנות שמרגישות מלאות אומרות לי בטלפון שהן רוצות לבוא להצטלם בשבוע מוקדם כי הן מפחדות שאם הן יחכו עד שהבטן תצמח הן יהיו גדולות מדי לצילום הריון (אם זה המצב, אז עדיף לבוא להצטלם לפני שאת בהריון J). אל תדאגו, באמת, מה שחשוב הוא קודם כל שהבטן תהיה עגלגלה ושתהיה יותר בולטת מסה"כ הגוף, ולשם כך חייבים לתת לה לצמוח כדי ליצור צילום הריון יפה.

עד כאן בינתיים. אם יש לכן רעיונות למיתוסים נוספים, אנא שילחו לי למייל ואשמח לצרף אותם J

שלכן,
אפרת,
סטודיו פרפרים בבטן
צילום הריון ילדים ומשפחה