צילום הריון של מפורסמות

צילום הריון - דמי מורבתור אחת שהצטלמה בהריון ועוסקת בצילום הריון אני יודעת שאין מנוס מההשוואה הנלווית בין תמונות ההריון שעשיתי לעצמי ולבנות שהצטלמו אצלי בסטודיו, לבין צילום הריון שעשו ועושות המפורסמות. מעניין לראות שהמסר שכל מפורסמת בחרה להעביר במסגרת צילום ההריון שהתפרסם היה אחר.

קודם כל ניתן את הכבוד הראוי לדמי מור, שפרצה את כל החומות והביאה מודעות ליופי והחן שבהריון. לראשונה, אישה שהצהירה (בכל ממונה, תרתי משמע) שהריון זה יפה, שהריון זה מושך ושהיא עומדת בזכות עצמה.

וכך, על גבי שער המגזין "וניטי פייר" דיגמנה דמי מור באוגוסט 1991 לא בגדים ולא נעליים, אלא את גופה בצילום הריון שלטעמם של רבים (אפילו היום) פרובוקטיבי למדי – אך משגע!!!

תמונות ההריון של דמי מור לבדן גרמו לשינוי תודעתי כלל עולמי על האופן שבו נתפס המראה ההריוני. בעקבות צילום ההריון של דמי, התחולל מהפך בעולם אופנת ההריון. לא עוד שקים בתור חולצות ונעלי סבתות! בגדי הריון צמודים נכנסו כמעט מיד לאופנה ועם השנים הלכו הבגדים ונהיו יותר ויותר מינימליסטים, כמעט כמו המעבר מבגד ים שלם לבקיני.

צילום הריון שעשתה דמי מור גרר יותר תגובות חיוביות משליליות. כמובן שכל ארגוני הנשים תמכו בה והיללו אותה על שיצאה בהצהרה שהיתה כל כך ברורה ונדרשת. הגיע הזמן שכולם ידעו שהריון זה יפה! מה שמעניין הוא שהתמונה של דמי מור לא היתה התמונה הכי חושפנית שראה העולם דאז. הרי בפליי-בוי היה ניתן למצוא תמונות (לא תמונות הריון) נועזות וחשופות יותר, אבל צילום ההריון של דמי היה בגדר הצהרה על הכוח והמהות הנשית, ולכן גרר משוב חיובי ולא שלילי על אף האלמנט החושפני.


צילום הריון - סינדי קרופורדאז מי עוד הצטלמה בהריון? סינדי קרופורד. הצילום שלה נערך בשיתוף עם המגזין W ביוני 1999. אמנם הריון שני אבל לא ראו עליה. מצד שני, אם נרשה לעצמנו להיות טיפה בקורתיות, היא הצטלמה בשלב יחסית מוקדם בהריון, כך שזה לא מפתיע שלא ניתן לאתר כל סימני שומן ובצקות. האמת, שלי זה נראה יותר כמו צילום אחרי סטייק טוב מאשר צילום הריון, אבל זה ביננו. לאלבום תמונות צריך בטן קצת יותר גדולה.


המשך לעמוד 2... "צילום הריון של מפורסמות חלק ב": מוניקה בלוצ'י, בריטני ספירס, מילה יובוביץ', מירי בוהדנה, וקריסטינה אגילרה