צילום הריון וצילום משפחה: כתבה מחדשות ערוץ 2

לכבוד יום המשפחה ביקשו עורכי חדשות ערוץ 2 לסקר את הטרנד של צילום משפחה מקצועי והוזמנו להשתתף בצילום משפחה שנערך באותו יום בסטודיו פרפרים בבטן על ידי הצלמת ענת קלפוס. ניתן לצפות בכתבה המלאה בקישור הבא: פרפרים בבטן בחדשות ערוץ 2. לנוחות ציבור כבדי השמיעה, ניתן גם לקרוא את המלל של הכתבה למטה:

הכתב: תצלום משפחתי. אבא ואמא וילדה ותינוקת חדשה בת שבועיים באו לצילום ראשון בארבעה, יפים מחייכים וטובי לב בסטודיו של הצלמת.

ענת קלפוס: את יכולה לתת נשיקה לאבא

הכתב: תמונה יפה לאלבום, ל- Facebook, לפליקר, לשנה טובה, לטפט במחשב ובמסך של הסלולר.

ענת קלפוס: איכשהו, אולי כמו הרבה דברים, הולכים קצת אחרי אמריקה . אני עבדתי חמש שנים בניו-יורק ושם צילומי משפחה זה דבר מאוד מאוד מקובל . כל חג, כל יום הולדת, ככה הם שולחים את כרטיסי הברכה שלהם, ואתה לאט לאט רואה שזה נכנס פה.

הכתב: הקמבק של תמונות סטודיו משפחתיות הוא המשכו המתבקש של צילומי הריון. התהליך האישי הזה, שפעם הוסתר תחת שמלות רחבות, הוא היום צילום הריון חובה בבטן תפוחה ונפוחה הרבה מאוד בזכות התצלום הקלאסי שעשתה אני ליבוביץ לדמי מור לפני שש עשרה שנה לשער של ואניטי פייר. אהבה שאי אפשר להכליל עומדת להתפרץ בכל רגע מתוך הנייר המבריק .

שירלי: בהקשר של צילום הריון - אני בהריון הקודם שלי אפילו לא שמעתי על זה עדיין וזה היה לפני שלוש שנים.

יוסי: זה צמח בשנים האחרונות. זה התחיל מצילום הריון ועכשיו זה צילום משפחה וילדים ותופס תאוצה מאוד גדולה. היום זה באמת עניין חופשי, לתת למצולמים לזרום ולעשות מה שמתחשק להם ולא להעמיד אותם. פשוט לזרום איתם.

ענת קלפוס: בגלל שתמיד כשרוצים לעשות תמונות משפחה אז יש הורה תורן שצריך לצלם. אז בעצם אף פעם אין תמונות משפחה וכשיש, אז לפעמים הסבתא מצלמת ו...

הכתב: שבוע לפני כל יום משפחה מגיע הפתק הזה מהגן שצריך לשלוח עם הילד תמונה משפחתית. משהו ברמה בשביל הקולאג' שיוצג לראווה שבוע שלם במשפחתון מיכל לעיניהן הבוחנות של האימהות האחרות . זה בדיוק הזמן לחזור לצלמנייה כמו פעם בצבעי טכניכולור ובלי סבא וסבתא. בצילום משפחה עכשוי, פחות עבר, יותר עתיד. אבא, אמא, ילד, ילדה, במבט קדימה, אל אופק לא ברור, לא מחייב.