צילום פורים. כתבה מחדשות ערוץ 2

לכבוד חג פורים, ביקשו צוות חדשות ערוץ 2 לסקר צילום משפחה בסטודיו פרפרים בבטן וערכו כתבה בנושא צילום ילדים ומשפחה לחג פורים. ניתן לצפות בשידור בקישור הבא: פרפרים בבטן בערוץ 2. לציבור כבדי השמיעה, להלן המלל של הכתבה ששודרה.

מגיש החדשות: בימים שבכל טלפון סלולרי נמצאת מצלמה יש כאלה שלא מוותרים ומתעקשים לתעד את הילדים המחופשים כמו פעם. הנה ברניו טגניה עם הכתבה.

הכתב: חמש בערב, בסטודיו של ענת קלפוס בקרית הסביונים. סינית, אריה ורקדנית בטן מסתובבים בחדר הקטן מחכים שהפלאשים ידלקו. פורים מגיע רק פעם בשנה אבל כאן הלחץ הגדול התחיל כבר לפני שבוע. בדרך כלל מדובר ביוזמה של ההורים שעל הדרך מנצלים את ההזדמנות לצילום משפחה מקצועי.

תמי, מצולמת: לזה בדיוק אנחנו מתגעגעים. היום הכל במחשב, הכל פלסטיק, לא מוחשי, והאלבום זה משהו שאפשר לדפדף בו ולהסתכל.

ענת קלפוס, צלמת משפחה: אנשים קובעים כמה שבועות לפני, ובאמת עוד לפני פורים עורכים צילום משפחה, ובפורים כבר יש את התמונות ביד.

הכתב: אז נכון, היום בכל בית כמעט יש מצלמה דיגיטלית וגם הטלפון הנייד כבר מזמן לא משמש אך ורק לקבלת שיחות. אבל, מה לא נעשה בשביל הילד המיוחד והכשרוני, יעלה כמה שיעלה.

מצולמת: במצלמה דיגיטלית מעבירים הכל למחשב ואז אתה לא יכול נגיד להראות לאנשים, לחברים ולמשפחה.

הכתב: בין פרפר לשודד ים, הצלמים מדווחים על עליה במספר המבקרים. בכל זאת, מי לא רוצה תמונת משפחה איכותית שאפשר לתלות בסלוו הביתי ממש כמו פעם.

עוד בנושא צילום פורים - טיפים לצילום ילדים בפורים:

תמיד חשוב, גם אם זה לא פורים, לערוך צילום ילדים בגובה העיניים שלהם. אחרת, תקבלו תוצאה בה הילדים יראו לא פרופורציונלים ביחס לסביבה שלהם.

היות ואלה צילומי פורים, אפשר קצת לביים את התמונה: עודדו את הילדים להתנהג כמו הדמות אליה התחפשו. זה יצחיק אותם והם ינועו באופן משעשע, דבר שיעלה הרבה חיוכים אחר כך כאשר תביטו יחד על התמונות. מבחינת בחירת הרקע, עדיף לערוך צילום ילדים על רקע חלק או אחיד בעיקר בפורים, משום שהתחפושת כבר ססגונית מספיק.

בעת צילום הילדים, חשוב לשים לב שאין עצמים בפריים של התמונה המבצבצים מעבר לראשם או בצמוד אליהם. אם אינכם מצלמים תמונות גוף מלאות, שימו לב לא לחתוך את הפריים בברכיים. עדיף לצלם במרחק נוח מהילדים, מרחק כזה שיאפשר להם להתנהג בחופשיות בעת הצילום. המרחק האידיאלי לצילום ילדים הוא לפחות מטר.