צילום משפחה וצילום ילדים

זו הרגשה נפלאה כשהמשפחה מתקבצת יחד, חגיגית ונרגשת לקראת צילום משותף שיהיה מזכרת לדורי דורות. ישנן משפחות גדולות ומשפחות קטנות, עם ילדים גדולים או פעוטות. יש משפחות בג'ינס וכאלה בחליפה, יש משפחות של שלוש או יותר מארבעה... כל משפחה מיוחדת במינה והאהבה שהיא חולקת מתבטאת בכל תמונה.

צילום משפחה יכול להערך במסגרת צילום הריון. לפי בחירת המצטלמת , מוקד הצילום יכול להיות על הריון והדינאמיקה המשפחתית סביבו, או צילום משפחה ובנפרד צילום הריון של בני הזוג והאישה.

צילום משפחה וגם צילום ילדים חשוב שיהיה מותאם לסגנון ולדינאמיקה המשפחתית שכל משפחה מביאה איתה. צילום משפחה יכול להיות פורמאלי ואלגנטי או משוחרר ושמח וכמעט אקראי. כשעורכים צילום משפחה או צילום ילדים חשוב ליצור מוקד עניין עבור הילדים הקטנים על מנת שירצו לשתף פעולה. אחת הדרכים לעשות זאת היא לשלב משחקים ומוסיקה במהלך הצילום. אין ספק שכימיה עם הצלמת היא חשובה מאוד ומקום הצילום צריך להיות כזה שהילדים מרגישים בו בנוח.

צילום תינוקות או ילדים קטנים מאוד (שאינם "ניידים" עדיין) הוא אומנות מתפתחת. מעבר לתפאורה, לתאורה ולאביזרים, תמונה שווה אלף מילים רק כאשר משיגים הבעה. בין אם במבט ישיר למצלמה או מוקד אחר, הבעות מצחיקות ושמחות של ילדים הן היופי האמיתי.

צילום ילדים או צילום תינוקות מבטא מגוון של תחושות דרך הבעות הפנים. זה מתחיל בסקרנות, תהייה או ביישנות, ואז מגיעים הציחקוקים והשובבות. תינוקות עושים פרצופים מצחיקים וילדים חיוכים שובביים. שילוב של אביזרים ומשחקים עוזרים ליצור עניין ושמחה בסטודיו מה שגורם לחיוכים לבוא מעצמם.

צילום משפחה וילדים: איך מתכוננים

ככל ההורים, גם אני למדתי עם ילדי, שעל מנת להשיג תמונות טובות צריך לצלם בזריזות ובמיומנות. ילדים יחייכו למצלמה אם נבקש רק מעט פעמים ואם נתמהמה בצילום הם יאבדו עניין. לכן, חשוב מאוד להתכונן מראש כדי שנוכל להפיק את המקסימום מהצילום.

אז איך מתכוננים? כאשר מגיעה אלי משפחה אני מכינה את הסטודיו מראש. כל האביזרים מוכנים וזמינים, התאורה מכווונת והמצלמה ערוכה. אתם יכולים לעזור בכך שתגיעו לסטודיו כבר לבושים בבגדים בהם אתם רוצים להצטלם, עם השיער והאיפור (אם החלטתם לעשות) כבר מוכנים.

אני מתידדת עם הילדים (ולא מזניחה את ההורים), הילדים יכולים לשחק בינתיים במשחקים שבסטודיו, ואחרי כמה דקות אנחנו מתקבצים יחד ומתחילים בצילומים...

הכי חשוב לשמור על אוירה שמחה עם הילדים בסטודיו ולהיות סובלניים איתם כדי שהזיכרון מצילום המשפחה יהיה יפה לפחות כמו התמונות.

שלכם,
אפרת,
צלמת הריון, ילדים ומשפחה
סטודיו פרפרים בבטן