צילום משפחה - טיפים ורעיונות

בעידן בו יש לכולם מצלמות מתוחכמות וניתן ליצור אלבום דיגיטלי מרהיב, הצילום הופך לשגרה – אבל מדי פעם אפשר לשדרג את הביצועים ולשפר את התוצאות ולארגן מראש צילום משפחה יפהפה. מה עושים: ניתן להצטייד במצלמה משוכללת, לבחור לוקיישן מתאים בו יתקיימו הצילומים, למנות את אחד מבני המשפחה שניחן בכישרון צילום לביצוע המשימה וכמובן, לקבוע תאריך שמתאים לכולם, כולל הקרובים הרחוקים והסבתות שתמיד מתחמקות מאור הזרקורים. המדריך הבא חושף בפניכם גורמים שכדאי לקחת בחשבון ואלמנטים שיהפכו את צילום המשפחה לבלתי נשכח. הכינו את המצלמות ליום חווייתי בו אתם הכוכבים הראשיים.

מצעד צילום משפחה

אסיפה כללית: אם אתם משפחה מצומצמת יחסית, שיחקתם אותה. מספיקה שיחת טלפון אחת לקבץ את כולם בתאריך ומקום מסויים. אם מדובר במשפחה מורחבת וגדולה, ערכו רשימה מקדימה כדי לא לפספס חלילה אף אחד. כמובן שלעיתים תצטרכו לוותר על בני משפחה שגרים בחו"ל או בידיוק חטפו שפעת, אבל רצוי שכולם יוזמנו מראש לצילום המשפחתי כי בכל זאת מדובר במאורע מאחד ומגבש במיוחד. הבטיחו להם לשדרג את יום הצילום בסעודה משפחתית, פיקניק קסום או בכל צ'ופר אחר שישכנע את המבריזנים הפוטנציאליים להופיע בפני המצלמה.

הלוקיישן: בחרו יעד נח להגעה עבור כולם ויש בו מן הסמליות או הייחוד עבור המשפחה שלכם. כמו למשל, ביתה של סבתא או החצר בו נערכים תמיד האירועים המשפחתיים, בית המשפחה הראשון וכולי. כמובן שאפשר פשוט להגיע לסטודיו או לביים את הצילום בכל מרחב. לעיתים הלוקיישן תלוי גם בקונספט שתבחרו לצילום: למשל, צילום באווירה טבעית רצוי שייערך בסביבה ירוקה לעומת צילום נוסטלגי שניתן לערוך בשכונה ותיקה בעלת בתים ישנים יחסית. כמו כן, אפשר ממש לתכנן תפאורה או להצטייד ברקעים אחוריים ליום הצילום.

הקונספט: צילום משפחה יכול להתמקד במשפחה כולה, כשבני המשפחה עומדים זה בקרבת זה מסודרים לפי דורות - גילאים או בהתאם לגובה, אבל ניתן גם לביים סיטואציות מתוך הווי המשפחה כמו סעודה משפחתית, טיול משפחתי, סצינות משעשעות כמו למשל, אם סבא וסבתא תמיד רבים שהם יעמדו בפוזה שמדגימה סוג של מריבה בעוד תמיד יש את הזוג המשפחתי הרומנטי שיעמוד צמוד ומחובק וכך האישיות של כל אחד מבני המשפחה תבוא לידי ביטוי בצילום.

מתלבשים על זה: מצד אחד, אתם יכולים להשאיר את ענייני המלתחה לשיקולם של המצולמים, שכל אחד יגיע עם הבגד שהוא שלף מתוך הארון. אולם, בחירה שרירותית של בגדים עלולה ליצור גודש צבעוני או חוסר קוהרנטיות בצילום. ניתן לחשוב מראש על גוון מוביל אותו כולם ילבשו או סגנון לבוש מסויים או לבקש מכל אחד שיגיע לבוש בבגד שמייחד אותו יותר מכל. כך למשל, אם יש לכם במשפחה מאבטח שיגיע עם בגדי העבודה שלו, בן הדוד החייל יופיע לבוש מדים והתלמידים בחולצה אחידה וכולי. כך תבטיחו סטיילינג אותנטי.

חיזוקי איפור: נכון שכיום נהוג להצטלם באופן טבעי, אבל לאחר מכן, כשתביטו בתוצאה עם כל המשפחה בוודאי יהיו מספר דודות שיקטרו על השיער שהתבדר ברוח ועל המסקרה שנמרחה באזור העיניים. מומלץ אם כן להזמין את כולם מאופרים או אפילו לייבא לאתר הצילומים מאפרת מקצועית שתבטיח את עמידות האיפור והופעה כובשת עבור כולם. הבחורות יהיו מבסוטיות ולא תהיה להן סיבה להתלונן לאחר מכן וזיכרו, מה שלא הצליחה לכסות או לטשטש המאפרת – הפוטושופ בוודאי יסדר!

התוצאה המבוקשת: לאחר שצילמתם, הגיע הזמן להתרגש מהתוצאות. אתם יכולים לפתח את הצילומים או לשגר אותם בתפוצה לכל בני המשפחה או ליצור אלבום תמונות יפהפה הכולל כיתובים משעשעים על כל משתתף ולהעניק את האלבום מתנה לכל בן משפחה.