צילום הריון: כיצד לבחור צלם / צלמת הריון?

צלמת הריוןהמשך מעמוד 1...

מחיר חבילות צילום הריון

ישנם הרבה צלמים המציעים צילומי הריון. המחירים נעים בהתאם לוותק של הצלם והרצון של הצלם לשווק את עצמו בתחום צילום הריון. המחירים נעים בד"כ בין 600 ש"ח ל- 2,500 ש"ח, תלוי בחבילת הצילום. כדאי להשוות מחירים בין צלמי הריון שעבודתם באיכות דומה כדי לאמוד את האטרקטיביות של החבילות המוצעות.

ישנם צלמי הריון שיעבירו אלייך את חומר הגלם וישנם צלמים שלא. כל צלם מציע סוג אלבום שונה (עיצוב, הדבקה, דיגיטלי), עם כמות שונה של תמונות והגדלות. לבסוף, ישנם צלמים המציעים מוצרי לוואי כמו אלבום וירטואלי (אני קוראת לזה "אלבום רשת"), קולאג'ים ועוד כיד הדמיון.

לדעתי, הכי חשוב הוא לבחור צלם או צלמת הריון שאת אוהבת את העבודות שלה/ו.

אם התקציב שלך אינו גבוה, כדאי לך לשקול לקחת חבילת צילום הריון פחות רחבה (אפילו ללא אלבום) אצל צלם או צלמת הריון שאת מתרשמת ממנה/ו. זאת משום שאם הצלמת או הצלם נותנים לך תמונות הריון על נגטיב או דיסק, תוכלי להדפיס לבד ולא תצטרכי להתפשר על איכות וסגנון הצילום. החשוב הוא שהתמונות עצמן תצאנה יפות ושאת תראי מצויין. אם התמונות עצמן אינן מספיק יפות, הרי שלהדפסה כבר אין חשיבות.

כימיה עם הצלמת או הצלם שלך

אני יודעת שלמרות שאת מאוד רוצה לזכור את ההריון כתקופה יפה ומחמיאה, יתכן שאת לא מרגישה ככה כרגע. ביחרי צלמת הריון או צלם שנותנים לך להרגיש בנוח. כאשר את נינוחה את מצטלמת יפה והחוויה כולה הופכת מפנקת. שוחחי עם הצלמת/ם בטלפון, שאלי שאלות וראי אם קיימת כימיה.

אביזרים ואיפור

ישנם צלמי הריון המציעים אביזרים ואיפור ויש כאלה שלא. באיפור, החשוב ביותר הוא שתהיי מאופרת לטעמך. אם את לא רגילה להתאפר ואינך אוהבת איפור, הייתי מציעה לך לא להתאפר. באופן כללי, אינך זקוקה לאיפור כבד ומספיק שהצלמת או הצלם יסייעו לך ליצור הצללות מתאימות באיזור העיניים ועצמות הלחיים על מנת להדגיש את הנתונים הטבעיים שלך. אם את אוהבת להתאפר, בהחלט לכי על זה. אם את מתאפרת בד"כ לבד- התאפרי, ותני לצלמת או לצלם לבצע תיקונים באיפור בהתאם לצורך.

שילוב בן הזוג והילדים בצילום הריון

לצערי, לא כל צלם ערוך ומוכן לשתף בצילום בני משפחה נוספים. ישנם צלמים הדורשים תוספת תשלום עבור השירות אך צלמים אחרים עושים זאת בשמחה. כדאי להתעניין בנושא גם אם עדיין לא החלטת בעצמך עלמנת שתהיה לך את האפשרות לבחור.

פוטושופ

אני ממליצה לבחור צלם או צלמת הריון שלאחר הצילום מסוגל ללטש את התמונות בתוכנת עיבוד מקצועית הנקראת פוטושופ. בעזרת פוטושופ ניתן לתקן פגמים פיגמנטליים (כמו פצעונים, סימני מתיחה וכו') ולשפר בדרכים רבות את נתוני התמונה. ישנם צלמי הריון שאינם עובדים בפוטושופ כלל, וישנם צלמים שהיכולת שלהם בליטוש תמונות משתנה מחובבן למקצועי. פה, אני מודה, יהיה לך קשה להעריך את היכולת של כל צלם או צלמת הריון, אבל רצוי לוודא שלפחות הם עורכים תמונות בפוטושופ.

מקווה שעזרתי ולו במעט.

שלך,

אפרת גל און, צלמת הריון
סטודיו פרפרים בבטן
צילום הריון, ילדים ומשפחה